Kapliczka Św. Jana Nepomucena

  • · 16 maja 2017 ·

Miło nam poinformować wszystkich mieszkańców naszej wsi, że zakończyły się prace porządkowe wokół Kapliczki Św. Jana Nepomucena. Członkowie Stowarzyszenia Wituś oczyścili teren z gałęzi i śmieci, wykosili trawę i zadbali o jej kondycję. Dodatkowo została zamontowana nowa lampa oświetlająca kapliczkę w nocy.

Teraz nasz zabytek jest wreszcie widoczny i ładnie oświetlony w nocy.

To nie koniec… Mamy nadzieję, iż dzięki staraniom Burmistrza Sulejowa Pana Wojciecha Ostrowskiego, Proboszcza Parafii w Witowie, Konserwatora Zabytków i oczywiście Stowarzyszenia Wituś w przyszłości uda się również odrestaurować samą Kapliczkę Św. Jana Nepomucena.

Sprzątanie Parku Przyklasztornego – II etap

  • · 12 kwietnia 2017 ·

Wraz z nadejściem wiosny, Członkowie Stowarzyszenia Wituś wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Witowie rozpoczęli II etap sprzątania Parku Przyklasztornego. Pracy nie brakowało – oczyszczono Park z nagromadzonych przez zimę śmieci, uprzątnięto uschnięte liście i gałęzie drzew, zrekultywowano ziemię i zasadzono nową trawę. Niecierpliwie czekamy na lato kiedy nasz Park pięknie zazieleni się i stanie się jedną z atrakcji naszej miejscowości.

Oprócz wyglądu fizycznego Parku, zadbaliśmy również o jego historię. W Parku dzięki wsparciu Pana Burmistrza Wojciecha Ostrowskiego pojawiła się nowa tablica, na której znajduje się rys historyczny Parku opracowany przez naszego kolegę, Historyka i lokalnego Radnego RM w Sulejowie Pana Pawła Wąsa, który już po raz kolejny przybliżył nam historię naszej wsi. Rysunek Parku wykonała młoda i utalentowana mieszkanka Witowa Kolonii Aleksandra Szydlik.

Nasz Park powoli przechodzi metamorfozę. Przed nami daleka droga, aby przywrócić jego dawny wygląd i świetność. Niemniej jednak mocno wierzymy w to, że dzięki pracy, zaangażowaniu i wsparciu mieszkańców wsi oraz władz naszej gminy stanie się to możliwe.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor Katarzynie Drańskiej, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Witowie oraz wszystkim mieszkańcom naszej wsi, którzy pomagali w sprzątaniu Parku.

http://www.spwitow.pl/kronika.html

 

Odnowiony przystanek

  • · 9 kwietnia 2017 ·

Zapewne wszyscy mieszkańcy naszej wsi zauważyli, iż przystanek, z którego byliśmy tak dumni, nie uchronił się przed wandalami. Pomimo, iż przystanek znajduje się w centrum  naszej wsi, u zbiegu głównych ulic, nie uchroniło go to przed dewastacją. Ktoś najpierw potłukł a następnie wybił szyby przystankowe…

Stowarzyszenie „WITUŚ” po raz kolejny zadbało więc o to, aby przywrócić jego pierwotny wygląd. Poprosiliśmy zatem Pana Burmistrza Wojciecha Ostrowskiego o wsparcie i szyby zostały wymienione na nowe. Stowarzyszenie natomiast ufundowało i ponownie okleiło przystanek plakatami informacyjnymi, opisującymi historię naszego Kościoła oraz Baszty. Od teraz, podróżni, znów będą mogli odpocząć na przystanku w trakcie swojej podróży i poznać historię tego miejsca.

Mamy nadzieję, iż akty wandalizmu nie będą się już powtarzać. Mocno wierzymy w to, iż wszystkim mieszkańcom naszej wsi zależy na tym, aby nasza wieś stawała się coraz piękniejsza i atrakcyjniejsza.

 

 

IV Festyn rodzinny

  • · 3 września 2016 ·
IV Festyn rodzinny

IV Festyn Rodzinny, który odbył się w dniu 3 września 2016r. w Witowie Kolonii przeszedł już do historii, niemniej jednak na długo pozostanie w sercach i umysłach jego organizatorów i uczestników .

(więcej…)